Kawiarnia podatkowa. Dzień dobry, chodźcie na kawę :)

kawiarnia_podatkowa

Od 1993 roku zajmuję się księgowością i podatkami. Kawał czasu. I pewnego dnia nieopatrznie zakomunikowałam mojej córce, że trochę już czuję się, delikatnie mówiąc, zawodowo znużona. Wówczas nawet przez myśl mi nie przeszło, że wkrótce tzw. różnica pokoleń da mi się we znaki, wszak moja córka postawiła przede mną nie lada wyzwanie, które w dużym skrócie brzmi:

„Poprowadź bloga/stronę o tematyce podatki i działalność gospodarcza, dla zorganizowanej grupy czytelników, tylko napisz to ludzkim językiem.”

Co najmniej dwie rzeczy powinny były mnie zaniepokoić: „poprowadź bloga” i „ludzkim językiem”. Sama nie wiem co wyłączyło wtedy wszystkie czerwone lampki w mojej głowie. Ja – cytując Marię Czubaszek : „w rozwojowym okresie późnej dojrzałości” prowadząca bloga ludzkim językiem o podatkach, w kraju, w którym tylko w listopadzie i grudniu 2016 roku Prezydent podpisał łącznie 77 ustaw. To się może (nie) udać.

Prowadząc od wielu lat działalność gospodarczą, sama wiem jak fantastycznie napisane jest nasze prawo podatkowe i jaką,wątpliwej jakości frajdę sprawia mi przebijanie się przez kolejne artykuły ustawy odwołujące się do kolejnych artykułów ustawy…. Można długo wyliczać.

Ale do rzeczy – spróbujmy! Może chociaż kilka przydatnych informacji przekażę  w przyswajalnym języku, nie wymagającym dla jego zrozumienia tytułu doradcy podatkowego i prawnika z wieloletnim  doświadczeniem w jednej osobie. A skoro ma to być pisanie bloga, trudno nie zadać sobie pytania „po co?”.

Naszym celem jest wsparcie osób, którym nie brak odwagi, przedsiębiorczości i determinacji, które postanowiły poprzez własną działalność gospodarczą rozwijać swoje ambicje zawodowe, realizować czasem nawet najbardziej szalone pomysły. No i poniekąd dla wielbicieli kawy – stąd Kawiarnia Podatkowa. Zawsze to łatwiej przełknąć suchara, popijając dobrą kawą 😉